Bu Altcoin Toplam Arzı Azaltma Planını Açıkladı: Fiyat Uçuyor!

Son bir gelişmede PancakeSwap, CAKE’in toplam arzını 450 milyona düşürmek için bir teklif açıkladı. Teklif, CAKE’in 750 milyonluk mevcut toplam arzını 300 milyonun üzerinde azaltmayı amaçlıyor. Platformun yaptığı duyurunun ardından altcoin fiyatı dikey bir çıkış yaptı.

PancakeSwap token arzını azaltma planını açıkladı, altcoin fırladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa haftaya kötü başlasa da iyi bitirmek için mücadele ediyor. Bu mücadelenin ortasında, merkezi olmayan borsa (DEX) platformu PancakeSwap, yeni bir hamle yaptı. Altcoin projesi, yaptığı açıklamada CAKE’in toplam arzını azaltmak için önerilen bir plan üzerinde tartışmalar başlattı. PancakeSwap, bu teklif doğrultusunda CAKE’in toplam arzını 300 milyonun üzerinde azaltmayı amaçlıyor.

Gerçekten de borsa, CAKE token’ın toplam arzını maksimum 450 milyon sınırına düşürme hedefi konusunda topluluk üyelerinden girdi arıyor. Teklif, platformun birkaç token yakma yoluyla “tutarlı deflasyon” olarak adlandırdığı ayları takip ediyor. Şu anda dolaşımda 388 milyonun üzerinde CAKE var. Bu düşüşe tutarlı token yakımları yardımcı oldu. Toplamda, CAKE’in mevcut toplam arzı 750 milyon.

Teklif, o zamandan beri altcoin fiyatında dikey yükselişi tetikledi. Gün içinde CAKE’in değeri %23’lük kayda değer bir artış gördü. Yükselişin çoğu DEX’in yaptığı duyurudan sonra geldi. Sonuç olarak token, daha önce haftalık ve aylık grafiklerde kaydettiği kayıpları sildi. Bununla birlikte, kar satışlarının da etkisiyle altcoin daha sonra biraz irtifa kaybetti. CoinMarketCap verilerine göre CAKE, yazı sırasında günlük bazda %13,3 artışla 2,53 dolardan işlem görüyordu.

CAKE günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bu teklifle PancakeSwap neyi amaçlıyor?

PancakeSwap, teklifin CAKE’yi “Ultrasound Cake” adı verilen deflasyonist bir modele dönüştürme planına bir taahhüt olduğunu belirtti. Bunun neden önemli olduğu konusunda PancakeSwap, teklifin arkasındaki birkaç gerekçeyi vurguladı. İlk olarak platform, daha düşük bir toplam arzın, büyüme hedeflerini karşılamak için gereken teşviklerin kesin tahminlerini sağladığını söyledi. Ayrıca PancakeSwap, önerinin hiperenflasyonist bir tokenomik yaklaşımdan uzaklaşmada önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Ayrıca DEX, token indiriminin büyüme için yeterli esnekliğin sağlanmasına yardımcı olacağını belirtti. Aynı doğrultuda altcoin projesi, yeni ve daha düşük sınırın tüm Blockchain’lerde pazar payı kazanmak ve veCAKE modelini sürdürmek için yeterli olacağına inanıyor. Teklif, platformun son zamanlarda üstlendiği daha agresif bir yanmayı takip ediyor. Bu arada, CAKE’in değerindeki artış göz önüne alındığında, platform tarafından yapılan duyurunun yatırımcılar tarafından olumlu karşılandığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x