Onlardan Kopamıyoruz: En İyi 10 Mobil Simülasyon Oyunu

Simülasyon, uzun süredir oyun piyasasında olan bir tür. En eskilere baktığımızda bile belli başlı simülasyon oyunlarının, şimdikiler kadar komplike olmasa da, beğeni topladığını görüyoruz. Belki de hiç yaşamadığımız ve yaşamayacağımız hayatları bize deneyimleme fırsatı sunan bu oyunları her yerde oynamak için de mobil platformda çıkanlarını ele almamız lazım. Gelin hep beraber mobil platformdaki en iyi simülasyon oyunlarına bakalım.

Kaynak: https://gamerant.com/best-mobile-simu…

10. Sims FreePlay

Bilgisayarda Sims oynamak zaten hep çok büyük bir zevk. Yapabileceğiniz aktiviteler, işler, sosyal çevre derken oyun ek paketleri ile birlikte uzun süre sizi içinde tutuyor. Bu zevki mobil versiyonda Sims FreePlay ile devam ettirebilirsiniz. Temel olarak bilgisayardaki Sims  ile yapabileceğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz.

9. SimCity Buildit

Vatandaşlarınızın refahı için çalışacağınız, binalar dikip hizmet edeceğiniz SimCity Buildit. Dinamik yapısı sayesinde stratejik karar almanızı gerektiren oyun, sadece bina dikip ilerlemenize bu şekilde mani oluyor.

8. The Simpsons: Tapped Out

The Simpsons uzun soluklu ve neredeyse herkesin bildiği bir televizyon şovu. BU kadar uzun soluklu olmak için de elbette her mecraya yayıldı. The Simpsons: Tapped Out da serinin iyi bir yan ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Homer Simpson nükleer bir yıkıntıya sebep olup tüm Springfield’ı yerle bir ettikten sonra bunu düzeltme görevi de gene ona veriliyor. Seriye atıfta bulunan eğlenceli diyalogların yanı sıra sosyal bir yapı da kuran oyun; arkadaşlarınızın kasabalarını ziyaret etme, onlara not bırakma ve rekabetçi bir kapışma imkanını da sunuyor.

7. Goat Simulator

Saf eğlence ve bolca saçmalık vaat eden Goat Simulator. Bilgisayara ilk çıktığında herkesin bir heyecanla oynadığı oyunun mobil versiyonu da aynı eğlenceyi sunuyor. Oyuncuların belli görevleri kendi yöntemlerince yapmasına olanak sağlaması, bilerek kusurlu yapılmış fizik motoru ve keçilik bir araya gelince saatlerce yapılacak yeni saçmalıklar bulunuyor.

6. Fallout Shelter

Ünlü RPG serisi Fallout’u farklı bir tarzda ele alan Fallout Shelter. Serinin Retro-fütüristik tarzını koruyan oyunda, sığınakta hayatta kalmaya ve gelişmeye çalışıyorsunuz. Çevreye keşif ekipleri gönderebilir, barınağı genişletin derken hep yapılacak bir görev ve içerik oluyor.

5. Plague Inc.

Tüm insanlığı yok etmek isteyen bir patojen olarak oynadığımız Plague Inc. Geçtiğimiz pandemi döneminde popülaritesi oldukça artan oyunda virüs, bakteri gibi bir patojen seçerek oyuna başlıyoruz. İnsanlığın tedavi çabalarına karşı belli yetenekler edinip, semptomları gösterip her bireye bulaşmaya ve insanlığı yok etmeye çalışıyoruz.

4. Real Flight Simulator

Gerçekçi ve etkileyici bir uçak simülasyonu, Real Flight Simulator. Pervaneli küçük uçaklardan ticari jetlere kadar geniş bir yelpazede simülasyon deneyimi sunan oyun, detaylara verdiği önem ile kendini farklı kılıyor. Kalkış ve inişlerdeki zorluğu hissedebilir, hava trafiğinde kendinizi zorlayabilirsiniz.

3. Stardew Valley

Çiftlik hayatını deneyimleyeceğiniz rahatlatıcı bir simülasyon, Stardew Valley. Çiftliğinizi geliştirip yeni mahsulleri ekebileceğiniz, keşif ve başarı temeline dayanan bir çiftçilik simülasyonu. Ama sadece bu da değil, derinleştirilmiş dünyası ile kasaba hayatını tadabilir, festivallere katılabilir ve elbette diğer karakterler ile ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz.

2. My Time in Portia

Topluluk tabanlı bir simülasyon olan, My Time in Portia. Geniş üç boyutlu dünyasında çevrenizdeki oyuncularla iletişime geçebilir, kendi yerinizi inşa edebilir ve elbette maceralara atılabilirsiniz.

1. PewDiePie’s Tuber Simulator

Ünlü Youtuber PewDiePie gibi bir içerik üreticisi olmayı deneyimleyebileceğiniz PewDiePie’s Tuber Simulator. Sıfırdan bir Youtube kanalı açıp içerikler üreterek izlenmeye çalıştığınız oyunda, stüdyonuzu para kazandıkça geliştirip en iyi videoları oluşturmaya çalışıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x