İzmir’de dolu sürprizi: Cadde ve sokaklar beyaza büründü

İzmir’de kentin bazı bölgelerinde sabah saatlerinde sağanak etkili oldu. Çeşme ilçesinde sağanağın ardından dolu yağdı.

Fındık büyüklüğünde yağan doluyla Şifne, Reisdere ve Yalı mahalleleri beyaza büründü. Kısa süreli dolu Karşıyaka ilçesinde de görüldü.

Öte yandan kenti bazı noktalarında sokak ve caddeler, yağışlar nedeniyle suyla doldu.

 

METEOROLOJİ YENİ RAPOR YAYINLADI  

Öte yandan Meteoroloji’den alınan son bilgilere göre; Ege Bölgesinin de geneli sağanak yağışlı. Bu yağışlar İzmir, Aydın, Muğla ve Manisa’da kuvvetli gök gürültülü sağanak şeklinde görülüyor. Sel ve su baskını, ulaşımda aksamalar, dolu yağışı gibi olumsuzluklar yaşanabilir.

MUĞLA İÇİN SAĞANAK UYARISI 

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan uyarıda Muğla’da akşam saatlerinde itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan uyarıda, “Yapılan son değerlendirmelere göre; 6 Nisan (Bugün) günü akşam saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi. 

Akdeniz Bölgesi de kuvvetli sağanakların etkisi altında kalıyor. Sıcaklık Adana’da 22, Kahramanmaraş’ta 17, Hatay’da 19 derece ölçülüyor. Bölgede Cuma günü de yağışlı hava devam edecek.

İç Anadolu Bölgesinde hava sağanak yağışlı. Sıcaklık Ankara’da 13, Eskişehir ve Kayseri’de 15, Sivas’ta 12 derece ölçülüyor. Sıcaklıklar Cuma günü 3-4 derecelik kayıp yaşıyor, ardından yer yer 8 dereceye varan yükseliş bekleniyor.

Karadeniz Bölgesinde de sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklık bölgede 10 ile 15 derece arasında ölçülüyor. Cuma günü de benzer bir hava durumu bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde bulutlu ve sağanak yağışlı bir hava var. Bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik ediyor. Sıcaklık Malatya ve Elazığ dolaylarında en yüksek 16 derece ölçülüyor, gece ise 6 derecelere iniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi de bulutlu ve yağışlı bir havaya sahip. Sıcaklık Gaziantep’te 16, Diyarbakır’da 20, Şanlıurfa’da 21, Adıyaman’da 17 derece ölçülüyor.

 

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir