İSO Başkanı Erdal Bahçıvan’dan deprem sonrası yeni vergisel tedbirlere tepki

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan depremle ilgili getirilen yeni vergisel tedbirlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dün gece Meclis’te görüşülen borç yapılandırma yasasına önergeyle bazı yeni maddeler eklendiğini anımsatan Bahçıvan, “Depremin yaralarını sarmak amacıyla kurumlar vergisi mükelleflerine yönelik verilen teşviklere getirilen düzenlemeyi fedakarlık olarak değerlendirmek mümkün. Ancak, depremin ağır yükü için akla gelen ilk kaynağın, geriye dönük ve de özellikle nitelik artırıcı yatırım fikir ve projelerin desteklenmesi amacıyla söz verilmiş, taahhüt edilmiş yatırım teşviklerinin gelmesi üzüntü vericidir” dedi.

“EYT SONRASI ZORLANAN ŞİRKETLER İÇİN YENİ ZORLUK”

“Bu tür geçmiş taahhütlere dönük uygulamalar, sadece bugün değil gelecekte de farklı projeleri hayata geçirme planları yapan nitelikli yatırımcıların yatırım iştahını olumsuz etkileyecektir” diyen Bahçıvan, şöyle devam etti:

“Buna ek olarak yeni düzenleme, EYT ödemeleri ile birlikte kaynak oluşturmakta zorlanan şirketlere öngörülemeyen yeni zorluklar getirecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir