Instagram’a ‘Ortak Ana Sayfa’ Geliyor: “Kim Beğendi Bunları” Kavgaları Başlasın!

2010 yılında Mike Krieger isimli geliştiricinin yaptığı South Beach Limanı paylaşımı ile birlikte hayatımıza giriş yapan ve Mark Zuckerberg’in hamleleri ile günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen Instagram, kullanıcı deneyimini arttırmak için çeşitli hamleler yapıyor. Ortak koleksiyonların ardından şimdi de ‘ortak anasayfaa’ Instagram yönetiminin gündeminde.

Instagram, geçtiğimiz günlerde arkadaşlarınızla ortak koleksiyon yapmanıza olanak sağlamıştı:

Son dönemde yeni güncellemeler yayınlayan Meta’ya bağlı Instagram, kullanıcıların daha fazla sosyalleşmesini istiyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde uygulamaya eklenen ortak koleksiyon özelliği, kullanıcıların beğendikleri içerikleri ortak bir koleksiyona kaydetmesine imkan tanıyordu. Bu da arkadaş grubu bulunan kişilerin yüzündeki tebessümü sürekli dinç tutmayı sağlıyordu.

Şimdi ise Ortak Akış Hayata Geçirilecek.

Sosyalleşmeyi arttırmak isteyen Instagram, bu kez ortak akışı hayatımıza dahil edecek. Ortaya çıkan görüntülere göre şirket, yeni özellik ile dileyen kullanıcıların birbirlerini kendi akışlarına dahil edebilmesini istiyor. Yeni akış ile birlikte kullanıcılar, ortak bir ana sayfada/keşfette gezebilecek ve aynı gönderileri görebilecek.

Özelliğin ne zaman uygulamaya ekleneceği net değil.

Şu an için kısıtlı bilgiye sahip olduğumuz özelliğin uygulamaya ne zaman ekleneceği bilinmiyor. Ayrıca ortak akışa ikiden fazla kişinin dahil olabileceği söyleniyor.

Siz Instagram’da kiminle ortak akışa sahip olmak isterdiniz? Sizce bu özellik kullanıcıların hoşuna gidecek mi? Yorumlarda buluşalım..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir