Dereyi kana bulayanlara suç duyurusu

Kocaeli Gölcük Belediyesi, önceki yıllarda Kurban Bayramı’nda yaşanan kötü manzaraların tekrar etmemesi amacıyla bu yıl bayram öncesinde çalışmalar yaptı. Sabah gazetesinden Abbas Çakar’ın haberine göre belediyeye bağlı ekipler, kurban satışı ve kesimi yapılan bölgedeki kişi ve kurumları ziyaret etti. Kurban kesiminde çevre kirliliğini önlemek amacıyla tüm işletmelerin önüne kan ve işkembe çukurları açıldı.

Söz konusu önlemlere rağmen bayram günü İhsaniye mevkii Çiftlik Mahallesi’nde bulunan dereden akan kan Körfez’e ulaştı. O görüntüler vatandaşlar tarafından kayıt altına alınarak belediyeye bildirildi. Dereye dökülen kanlar nedeniyle vatandaşlar yaşananlara tepki gösterdi.

Gölcük belediyesi zabıta ekipleri de söz konusu manzaraya sebep olan kişilerin peşine düştü. Yapılan incelemeler neticesine dereye kan karıştıran üç firma tespit edildi ve tutanaklar tutuldu. Gölcük Belediye ekiplerinin yapılan tespit ve tutulan tutanaklar ile Cumhuriyet Savcılığına firmalar hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x