Çöküşleri Bilen Efsane: Binance’daki Bu Altcoin Çıkılacak!

Kripto para piyasası, Ripple’ın SEC karşısındaki zaferinin heyecanıyla çıktığı kısa süreli rallide duruklama dönemine girdi. Bitcoin ve altcoin projelerinin bundan sonra nasıl bir rota izleyeceği belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, ayı pozisyonuyla popüler bir analist, MATIC için çöküş bekliyor.

Usta analiste göre bu altcoin sert düşüş görecek!

Lider kripto para Bitcoin, 30 bin doları kaybetse de 29 bin doların üzerinde kalmayı başardı. Ancak, kriptodaki negatif hava bir türlü piyasayı terk etmiyor. Ralli havası da dağıldığı için ayılar yine piyasada söz sahibi olmaya başladı. Nitekim, piyasada çöküş beklemeye devam eden popüler analist Crypto Capo, Polygon (MATIC) için derin bir dalış bekliyor. Analist, altcoin fiyatının yaklaşık %60’lık bir düşüş göreceğini ileri sürüyor. Analistin başarılı tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız.

Teknik analizini paylaşan Crypto Capo, MATIC’in bir ayı bayrağı oluşturduğunu söylüyor. Ayrıca, MATIC’in bu bayrağı aşağı yönlü kırdığını belirtiyor. Analist, bu formasyon üzerinden yaptığı tahmine göre MATIC’in 0.29 – 0.30 dolar aralığına kadar bir çöküş göreceğini ifade ediyor. Dahası Capo, bu düşüşün bir domino etkisi yaratacağını ileri sürüyor. Böylece, ayı pozisyonunu ön plana çıkarak, piyasa genelinde sert fiyat düşüşleri bekliyor.

MATIC fiyat grafiği. Kaynak: Crypto Capo

Yeni MATIC cüzdan adresleri azaldı

Token geçiş planlarının netleşmesini bekleyen kripto yatırımcıları, Polygon ağında yeni MATIC cüzdanları açma konusunda isteksiz davranmaya başladı. Santiment tarafından derlenen Ağ Büyümesi verileri, 20 Temmuz’da yatırımcıların 2.893 yeni MATIC cüzdan adresi açtığını gösteriyor. Ancak 26 Temmuz kapanışına kadar bu sayı %78’lik bir düşüşle sadece 626 yeni adrese geriledi.

Ağ Büyümesi. Kaynak: Santiment

Ağ Büyümesi kabaca bir Blockchain ağının yeni kullanıcılar çekme günlük oranını tahmin eder. Yukarıda gözlemlendiği gibi düşmeye başladığında, ağa katılımın azaldığını gösterir. MATIC Ağ Büyümesindeki bu düşüşün 19 Temmuz’daki POL Tokenomics lansmanına denk gelmesi dikkat çekici. Bu durum devam ederse, MATIC mevcut düşüş eğiliminden çıkmak için yeterli talebi bulmakta zorlanabilir.

Balina yatırımcıları da olumsuz bir tutum takınıyor

Ayrıca, balina yatırımcılarından oluşan fiyat meraklısı bir grup MATIC’te düşüş pozisyonu almaya başladı. Bu durum, MATIC’ten POL tokenine geçişi çevreleyen endişeleri doğruluyor. Özellikle, 10 milyon ila 100 milyon MATIC bakiyesine sahip balinalar, 18 Temmuz ve 27 Temmuz tarihleri arasında 23 milyon coin sattı.

Balina Holding Bakiyeleri. Kaynak: Santiment

Mevcut piyasa değeri olan 0,72 dolara göre, balinalar tarafından yapılan para çekme işlemleri 16,5 milyon dolar değerinde. Geçmiş veriler, bu özel balina grubunun son alım/satım eğilimlerinin MATIC fiyat hareketleriyle yakından ilişkili olduğunu gösteriyor. Stratejik perakende yatırımcıları işlemlerini yansıtmayı tercih ederse, devam eden MATIC satışları önümüzdeki haftalarda yoğunlaşabilir.

Altcoin fiyat tahmini: 0,70 dolarlık destek çok önemli

Kripto analisti Ibrahim Ajibade, MATIC’in teknik resmini değerlendiriyor. Yukarıdaki on-chain göstergeler, MATIC fiyatındaki düşüş momentumunun 0,70 dolar destek seviyesini kaybetmesi halinde devam edeceğini gösteriyor. Bununla birlikte, minimum 0,69 dolar fiyatla 270 milyon MATIC token satın alan 10.000 yatırımcının ilk desteği vermesi olası. Ancak bu destek satın alma duvarı çökerse, MATIC’in 0,65 dolara kadar düşmesi mümkün.

MATIC NVT oranı. Kaynak: IntoTheBlock

Yine de, son MATIC 0,80 doların üzerine çıkarsa boğalar beklenmedik bir geri dönüş muhtemel. Ancak yukarıda görüldüğü gibi, maksimum 0,80 dolar fiyattan 1,34 milyar MATIC token satın alan 51.000 yatırımcı ralliyi yavaşlatabilir. Bununla birlikte, bu direnç seviyesi yol verirse MATIC’in 0,85 doları geri kazanması olası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x