Cengiz Çandar’dan dönüş: Kim değişti… Odatv arşivleri açtı

Odatv Cengiz Çandar’ın arşivine baktı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2010 referandumunda adres değişikliği beyanını unuttuğu için oy kullanamadı. O dönem Cengiz Çandar, Kemal Kılıçdaroğlu ile dalga geçti ve şu ifadeleri kullandı: “Kendi oyuna sahip olamayan bir lider, milleti nasıl oy kullanmaya yönlendirdi.”

Cengiz Çandar, 2010 referandumunda “Yetmez ama evet” saflarında yer alarak, o dönem Başbakan ve AKP Genel Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a referandumda destek verdi. O referandum sebebiyle FETÖ, yargıyı ele geçirdi.

2012’de ise Kemal Kılıçdaroğlu, bir kez daha Cengiz Çandar’ın hedefindeydi.

Cengiz Çandar, 28 Şubat süreci sırasında, FETÖ tarafından var olduğu iddia edilen “Türk İntikam Tugayı” adlı bir örgüt tarafından tehdit edildiğini öne sürdü.

Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Şubat soruşturmalarına karşı çıktı. Cengiz Çandar, bu sebeple “Yazıklar olsun Kemal Kılıçdaroğlu” dedi.

Bugün ise Cengiz Çandar, T24’teki köşe yazısında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığını destekledi: “Son derece uygun bir profil”

Cengiz Çandar’ın Kılıçdaroğlu hakkındaki fikirlerinin nasıl değiştiği merak konusu oldu.

FETHULLAH GÜLEN’İ YAYINA ÇIKARIP ÖVDÜ

Bir dönem NTV’de program yapan Cengiz Çandar, 1998’de Vatikan’dan dönen FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i yayına çıkardı, öve öve bitiremedi: “Kaldırın Osmanlı haritasını önümden, ufkumu daraltıyor, bana dünya haritasını getirin, diyen biridir Gülen…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir