Bu Altcoin Uçuyor! Ünlüler ve Şirketler Yatırım Yaptı

Andreessen Horowitz, Paris Hilton ve Samsung’dan yatırım alan bu altcoin, bir noktada %30’un üzerinde değer kazandı. Rallinin kaynağı 54 milyon dolarlık sürpriz finansmandı.

Paris Hilton ve a16z, bu altcoin projesine yatırım yaptı

Blockchain tabanlı Story Protocol, 6 Eylül’de yaptığı açıklamada, 54 milyon dolarlık finansman turunu tamamladığını duyurdu. Bu önemli yatırım turuna kripto girişim firması Andreessen Horowitz (a16z) liderlik etti. Diğer yatırımcılar arasında Paris Hilton ve Güney Kore merkezli Hashed gibi önemli isimler yer alıyordu.

Story Protocol, yapay zeka destekli içerik değiştirme sorununu ele alıyor. Altcoin projesi, orijinal içeriklerin güvenli bir şekilde saklanmasını amaçlıyor. Protokolün amacı, fikri mülkiyetin demokratikleştirilmesini teşvik ederek, internet çağında yeni bir fikri mülkiyet protokolü oluşturmak.

Platform, içerik oluşturucuların, yapay zeka (AI) tarafından oluşturulan sahtekarlıklar karşısında içeriklerini denetlemelerine ve bu içeriklerden para kazanmalarına yardımcı olmak için Blockchain teknolojisini kullanıyor. Metin, resim ve ses de dahil olmak üzere her türlü içerik için Blockchain tabanlı bir IP sahipliği deposu olarak hizmet vermeyi planlıyor. Sanatçılar sonunda protokole kaydolursa, çeşitli başka kullanımlar için lisans haklarını satmak üzere bağlantılı hizmetleri kullanabilirler.

Projenin diğer kurucu ortağı Seung-yoon Lee, “bir veya iki yıl içinde GenAI aracılığıyla remikslenen içerik seviyesinin çok daha yüksek olacağını” tahmin etti. Ayrıca, “Üretken yapay zekanın katalize ettiği tam bir bolluk dünyasında, Blockchain teknolojisi, şeffaf kaynak takibi ve adil atıf için mükemmel çözümü sunuyor.” Açıklamalarına yer verdi.

STORY fiyatı fırladı

Alt sıralarda yer alan bir altcoin projesi olan Story (STORY), duyurunun arından bir noktada %20 değer kazandı. Ardından daha yüksek seviyeden gelen satışlar eşliğinde kazanımlarını iade etti. Altcoin şu anda 0.00002003 dolardan işlem görüyor. Son 24 saate göre olan kazancını %6 civarında tutuyor.

Yüksek profilli yatırımcılar altcoin projesini destekliyor

Güney Kore merkezli kripto şirketi Hashed, yatırım turunda ortak lider olarak yer alıyordu. Ayrıca, Endeavor, Samsung Next, Paris Hilton’ın 11:11 Media şirketi de katılım sağladı. Önemli isimlerden biri, ünlü K-pop grubu BTS’ten Si-hyuk Bang idi. Özellikle Andreessen Horowitz’in şirketten hisse satın aldığını belirtelim.

Altcoin, internet çağına uygun yeni bir fikri mülkiyet protokolü oluşturarak fikri mülkiyetin demokratikleşmesini amaçladığını açıkladı. Sanatçılar, kaydettikleri eserlerin metin, ses, resim ve diğer dijital içerik türleri için mülkiyet haklarını koruyabilecekler. Bu sayede, sanatçılar eserlerini yapay zeka gibi kopyalama risklerine karşı güvende tutacaklar. Kriptokoin.com olarak altcoin piyasasından güncel yatırım raporlarına bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x