Başarılı Analist: Sıradaki Altcoin Sezonu Bu Tarihte!

Youtube’da popüler olan kripto analisti Ran Neuner, sıradaki altcoin sezonu için tarih verdi. Her şey yolunda giderse, sıradaki ralliye haftalar kalmış olabilir.

Yatırımcıların sevdikleri altcoin’leri satın almaları için haftaları kaldı

En son Youtube videosunda Ran Neuner, altcoin yatırımcılarını acele etmeleri konusunda uyardı. Neuner’e göre Bitcoin, fiyatın yatay destekten sıçramadan önce geri çekilmesini beklediği, dikkat edilmesi gereken bir ilgi alanında işlem görüyor. Bu durum genellikle haftalar içinde güçlü bir hareketliliğe yol açar. Kripto analisti, BTC ile tetiklenecek sıradaki altcoin boğası için 8 haftalık zaman dilimi belirliyor.

Neuner’e göre, bir altcoin sezonunun başlaması için Bitcoin’in önemli seviyeleri geçmesi gerekiyor. Bunun en yakın olanı 32.000 dolardaki kritik direnç. Analist, Bitcoin piyasasında var olan aşırı alım hissine rağmen, her şeyin çok hızlı değişebileceğini belirtiyor. Ancak fiyat mevcut ATH seviyelerine yaklaştığında piyasanın daha riskli hale geleceğini ekliyor.

Analiste göre kripto piyasası şu anda minimum risk altında. Bu da mevcut seviyeleri giriş için ideal kılıyor. Neuner’a göre bu, piyasa toparlanmadan ve risk seviyesi önemli ölçüde artmadan önce birkaç hafta daha sürebilir.

Analist, Bitcoin dominans metriği ve bunun BTC hisse senedi performansıyla farklılığı dahil olmak üzere bir indikatör kombinasyonu kullanarak, altcoinlerin Eylül ortasına kadar agresif bir şekilde toparlanacağını tahmin ediyor. Yüzde rallilerinde yeni kripto paraların başı çekmesiyle birkaç altcoin fiyatının artmasını bekliyor.

Ran Neuner bu projelere işaret ediyor

Kripto analist son olarak, ralli başladığında kayda değer getiriler sağlamasını beklediği birçok altcoin belirledi. Bunların arasında 200 günlük hareketli ortalamadan sıçrayarak ralliye liderlik edeceği ETH de var. Neuner tarafından tanımlanan diğer altcoinler arasında SUI, BNB, CRV, RNDR, STX, UNI ve PERP yer alıyor.

Neuner, kendisinin ve ekibinin bahsettiği altcoinlerin çoğuna yatırım yaptığını ve önümüzdeki sekiz hafta boyunca geri kalanını yakından izlediğini belirtti.

Ünlü Türk analistlerde Eylül ayına işaret ediyor

700 bin takipçili kripto analisti Paradotor’da Bitcoin’in Eylül ayında kritik dirençleri aşmış olacağını tahmin etti. 20 Temmuz’da Twitter’dan şunları yazdı:

Ran Neuner SUI, BNB, CRV, RNDR, STX, UNI ve PERP’yi seçerken, Paradotor daha geniş bir altcoin sepetine yer veriyor. Kısa süre önce Twitter’dan, 2025’e kadar en çok yükseliş beklediği 30 projeyi paylaştı. Paradotor’un listesinde özellikle, ARB, OP, APT, HOT ve MINA yer aldı. Kriptokoin.com olarak analizlerinin ayrıntılı bir dökümüne bu yazıda yer verdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x