AK Parti’den ‘temel’ açıklaması: Temsili görüntü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı temel atma töreninde betonu dökülen Defne Yeni Devlet Hastanesi’nin aslında ‘temeli’ olmadığı, çimento dökülen yerin ise platform olduğunun ortaya çıkması üzerine AK Parti’den açıklama geldi. Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, TBMM’de yaptığı konuşmada, yapılan uygulamanın ‘temsili’ olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay’ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve Defne Yeni Devlet Hastanesi temel atma törenine katılmış; verdiği talimatla temele beton dökülmüştü. Daha sonra sosyal medyada hastane temel atma töreni sonrası paylaşılan geniş açılı fotoğraflarda ise beton dökülen alanın aslında temel olmadığı, küçük bir alanın demirlerle çevrildiği ve etrafında başka bir şey olmadığı görülmüştü.

AKP Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç şu açıklamayı yaptı:

“Defne Devlet Hastanesi temel atma törenindeki görüntü temsili bir görüntüdür. Şu anda Defne’ye giderseniz, gece gündüz hastane inşaatının devam ettiğini göreceksiniz. Sadece temsili bir temel atma törenini gündem yaparak oradaki çalışmayı göz ardı etmek hakkaniyete uymaz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir